Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

PAULOWNIA TOMENTOSA - vysoká mrazuvzdornost " 200 SEMEN v balení

S506

Nový produkt

PAULOWNIA TOMENTOSA-vysoká mrazuvzdornost " 200 SEMEN

Více informací

46 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Paulownia Tomentosa  nazývaná také "čínský císařský strom" je nádhrená atraktivně kvetoucí solitera.  Květy mají modrofialovou barvu což je u stromů vzácné, jsou trubkovité, dosahují velikosti 8 cm. Jednotlivé květy jsou složeny v květenství dosahující velikosti okolo 30 cm. Kvetoucí paulownia patří mezi nejatraktinější mrazuvzdorné kvetoucí stromy. Listy tohoto stromu jsou srdčité, široké až 30 cm .Plodem je dřevitá tobolka o velikosti 4 cm,která je plná drobných semen. Stromek je zpočátku velmi rychle rostoucí. Z jara vysazená malá silná sazenice je schopna vyrůst během sezony až o dva metry. Dorůstá velikosti 10-20 m dle podmínek.Mrazuvzdornost je vysoká nad - 30°C u starších stromů. Mladé rostliny při namrznutí velmi dobře obráží. 
 

 
Nároky

Paulownia není náročná na půdu,i když jí samozřejmě vyhovuje nejlépe propustná humózní zemina.Vyžaduje však slunné stanoviště. V době růstu vyžaduje intenzivní zálivku a pravidelné přihnojení.Ke konci sezony je vhodné užití hnojiv se zvýšeným obsahem draslíku,který způsobuje lepší vyzrání dřevnaté části rostliny a tím se zvyšuje její mrazuvzdornost. 
 

 
Výsev

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu (doporučuji drcené kokosové vlákno Cocopres,které je běžně dostupné i v naší nabídce viz.Pěstební materiál).Vlhkost zajišťujte rosením.Výsevní nádoba by měla být přikryta folií či sklem,ale tak,aby povrch neustále větral.Nádobu se semeny je vhodné umístit na slunné straně,klíčení semen je pak spolehlivější a rostlinky jsou silnější.Následně přesazujeme do propustného substrátu.Opět doporučím jako substrát užít čisté kokosové vlákno.Je vzdušné,čisté bez zdrojů nemocí ,udržuje ideální vlhkost a rostliny v něm nejlépe vytváří mohutně větvený kořenový systém.Živiny je nutno dodat hnojivy (např.kristalon start). Klíčivost těchto semen je u nás 70% a to v cocopresu.