Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

ADENIUM OBESUM "Pouštní růže" 8 SEMEN v balení

S7

Nový produkt

 ADENIUM OBESUM "Pouštní růže" 8 SEMEN

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Adenium Obesum„ pouštní růže“, je nádherná sukulentní rostlina, patřící do čeledi Apocynaceae, jejíž původní forma pochází z Afriky, ze které jednotlivé  kultivary byly vyšlechtěny převážně v Thaisku a dnes je již  rozšířená po celé Asii.  Pro své bohaté květenství  je nazývána pouštní růží, v přírodě rostoucí jako keře nebo stromky se ztloustlým kmenem  někdy bizardních tvarů částečně ukrytým pod zemí. U nás je pěstována jako velice dekorativní exotická pokojová rostlina vhodná zvláště pro tvorbu kvetoucí sukulentní bonsaje a nenáročná na pěstování. Je teplomilná a dobře snáší suchý vzduch, proto je vhodná i do ústředně vytápěných interiérů. Je možné ji množit dvěma způsoby. Ze semene, nebo řízkováním, ale nejkrásnější kaudexy jsou z rostlin vypěstovaných ze semene.

Květy adénií se vyskytují ve velké paletě nádherných jasných barev, tuhé  listy jsou hladké, lesklé  středně až tmavě zelené o velikosti cca 15 x 3 cm. Rostou ve shlucích na koncích větví. Tlustý kmen může být v barvě od břidlicově šedé až stříbřitě zelené nebo světle hnědé až okrové.

Rostlina roní jedovatou šťávu, kterou domorodci v některých oblastech afrického jihozápadu používají k výrobě otrávených šípů, ale při běžné manipulaci a případném poškození rostliny žádné výrazné nebezpečí nehrozí.

 

Výška rostliny

Rostlina ve svojí domovině dorůstá výšky okolo 5 až 6 m.

 

Květ

Adenium Obesum bohatě  kvete  kdykoliv během roku, avšak nejčastěji na jaře a v létě  velice atraktivními  nápadnými 5 až 8 cm velkými květy. Při dodržení určitých podmínek zdobí květy rostlinu od konce jara až do konce podzimu.

 

Nároky

Rostlina snáší plné slunce, ale dobře prosperuje i při rozptýleném světle. Letnění je možné pouze v nejteplejších měsících roku. Zálivka přiměřená, aby nedošlo k přemokření substrátu,v zimě zásadně omezit dle teploty. V letním parnu má ráda rostlina rosení. Přes zimu by teplota neměla klesnout pod 15°C. Od listopadu do ledna zcela bez zálivky. V době tvorby květů používejte hnojivo určené pro kvetoucí rostliny.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu (písčitý, kokosové vlákno). Klíčení probíhá pod sklem, folií atp. na světlém stanovišti. Vlhkost zajišťujte rosením. Nádoba  ve které klíčíte semena nesmí být uzavřena vzduchotěsně, povrch musí být neustále odvětráván.