Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Chilli Guadalupe Black " 10 SEMEN Zobrazit větší

Chilli Guadalupe Black " 10 SEMEN v balení

S225

Nový produkt

Chilli Guadalupe Black  " 10 SEMEN

Více informací

40 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Chilli paprička „ Guadalupe Black“ (Capsicum chinense) pocházející z ostrova Guadalupe ve francouzském Karibiku  je odrůda s velice netradičním zbarvením a tvarem  plodů,  jemnou ovocnou příchutí, dosahujících vysoké pálivosti až  100.000 – 350.000 SHU. Papričky mají své využití jak v čerstvém, tak i v sušeném stavu  jako koření  při tepelné přípravě pikantních  pokrmů, zvláště omáček, gulášů, polévek apod.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete  a od  podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí od 60 do 70 cm.

 

Plod

Plodem jsou netradiční  široké  zvrásněné nepravidelné lusky 4 – 5 cm dlouhé,  dozrávající  ze zelené, přes čokoládově hnědou až do lesklé temně purpurové barvy.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.