Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Nové Cycas siamensis v Balení 1 semeno Zobrazit větší

Cycas siamensis v Balení 1 semeno

Z74

Nový produkt

Cycas siamensis v Balení 1 semeno

Více informací

30 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Cycas siamensis – Cykas siamský je velmi krásný cykas pocházející z oblasti Thajska a Vietnamu, jehož lístky se vyskytují v různých barvách, obvykle stříbřité či zlatavé až naoranžovělé. Barvu ovlivňují trichomy (chloupky) na povrchu lístků. Tvar listů připomíná ptačí peří. Lístky se postupně zmenšují, u řapíku rostou jen trny. Listy dosahují délky 60 - 120 cm. Štíhlý kmen je ve spodní části rozšířen. Cykasy rostly už v dobách před několika miliony let a díky neobyčejně atraktivnímu a exotickému vzhledu budou ozdobou zimních zahrad a interiérů. V létě jim prospívá letnění na zahradě či na balkóně.

 

Výška

Rostlina dorůstá do výšky 1,5 m

 

Nároky

Důležitou podmínkou pro pěstování cykasů je prodyšná půda, kterou voda proteče. Substrát je tedy třeba namíchat s kaménky či jiným hrubým materiálem. Škodí jim přílišné vlhko, nesnášejí mokro a chlad současně, což značí omezení zálivky na minimum při chladnějším zimování. V letním období prospívá letnění na zahradě v polostínu. Zálivka u cykasů pouze shora, kde má rostlina korálové kořeny kterými přijímá vodu. Malé rostliny přesazujeme dle potřeby, dospělé jednou za 2 roky. Substrát by se měl skládat z 2 dílů rašeliny a po jednom díle země ze zahrádky a hrubého písku.

 

Výsadba

Semeno namočte na 48 hodin do vlažné vody. V průběhu namáčení vyměňte vodu. Následně vyséváme do propustného substrátu na povrch tak, že semeno podélně položené zatlačíte cca do dvou třetin do substrátu. Substrát udržujte lehce vlhký.