Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Nové Cycas Siamensis dwarf form v Balení 1 semeno Zobrazit větší

Cycas Siamensis dwarf form v Balení 1 semeno

Z75

Nový produkt

Cycas Siamensis dwarf form v Balení 1 semeno

Více informací

30 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Cycas Siamensis dwarf form – Cykas siamský trpasličí je velmi krásný cykas menšího vzrůstu, pocházející z oblasti Thajska a Vietnamu. Jde o kompaktní trpasličí formu Cycas siamensis, obzvláště vhodná pro pěstování v nádobách. Roste nízko u země. Má zelené listy připomínající ptačí peří, které se postupně zmenšují. Listy dosahují délky cca 40 - 80 cm. Cykasy rostly už v dobách před několika miliony let a díky neobyčejně atraktivnímu a exotickému vzhledu budou ozdobou zimních zahrad a interiérů. V létě jim prospívá letnění na zahradě či na balkóně.

 

Výška

Rostlina i s listy dorůstá do výšky cca 80 cm.

 

Nároky

Důležitou podmínkou pro pěstování cykasů je prodyšná půda, kterou voda proteče. Substrát je tedy třeba namíchat s kaménky či jiným hrubým materiálem. Škodí jim přílišné vlhko, nesnášejí mokro a chlad současně, což značí omezení zálivky na minimum při chladnějším zimování. V letním období prospívá letnění na zahradě v polostínu. Zálivka u cykasů pouze shora, kde má rostlina korálové kořeny kterými přijímá vodu. Malé rostliny přesazujeme dle potřeby, dospělé jednou za 2 roky. Substrát by se měl skládat z 2 dílů rašeliny a po jednom díle země ze zahrádky a hrubého písku.

 

Výsadba

Semeno namočte na 48 hodin do vlažné vody. V průběhu namáčení vyměňte vodu. Následně vyséváme do propustného substrátu na povrch tak, že semeno podélně položené zatlačíte cca do dvou třetin do substrátu. Substrát udržujte lehce vlhký.