Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Rajče Federle " 10 semen v balení Zobrazit větší

Rajče Federle " 10 semen v balení

S816

Nový produkt

Rajče Federle " 10 semen v balení

Více informací

30 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče (Lycopersicon esculentum Mill) Federle je tyčková (determinantní) odrůda rajčete pocházející z USA. Vyznačuje se velkou úrodností, chutnými velkými plody s malým počtem semen a červeným zabarvením. Doba zrání je přibližně 85 – 90 dní. Plody jsou zvláště vhodné pro tepelné zpracování a konzervování, na výrobu protlaku, omáček a salsy, můžeme je použít i do pestrých zeleninových salátů.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda. 

 

Plod

Plody jsou podlouhlé (podobné paprikám) velké cca 15 – 18 cm. Mají vynikající šťavnatou chuť, málo semen a červené zbarvení. Doba zrání je přibližně 85 - 90 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a fóliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60 x 100. Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu. 

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25°C.