Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Nové Pažitka Praga v Balení 500 semen Zobrazit větší

Pažitka Praga v Balení 500 semen

Z81

Nový produkt

Pažitka Praga v Balení 500 semen

Více informací

20 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Pažitka (Allium schoenoprasum) je původem ze Středomoří, odrůda Praga je raná, vysoce výnosná trvalka. Rostlina obsahuje především velké množství vitamínu C, dále vitamíny B1, B2 a A. Je zdrojem vlákniny a silic obsahující minerální látky draslík, fosfor, vápník, železo, sodík a síru. Působí asepticky, díky cibulovému aroma podporuje trávení i chuť k jídlu, imunitu, snižuje krevní tlak. Tato odrůda se vyznačuje silnějšími, středně dlouhými listy tmavozelené barvy a ostřejší chutí. Je velice vhodná k rychlení. Vegetační doba při pěstování ze semen je cca 120 dní, při rychlení 22 – 30 dní. Má velké využití v kuchyni především čerstvá, je možné ji také zamrazit. Použít lze celou rostlinu. Listy a stonky se používají do omáček, polévek, bylinkových másel, na pečené ryby apod. Květy jsou vhodnou přízdobou pokrmů. Zároveň působí díky krásným elegantním květům velice dekorativně a bude ozdobou každé zahrádky.

 

Nároky

Bylinka je nenáročná na pěstování. Prospívá jí slunné stanoviště a humózní propustná vlhká zemina. Je odolná proti škůdcům. Mrazuvzdornost až do -40°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme těsně pod povrch substrátu. Výsev je možný do květináče kdykoliv v průběhu roku nebo přímo na stanoviště od března do června.