Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Nejprodávanější produkty

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Paprika Capsicum annuum " Karkulka " 30 SEMEN Zobrazit větší

Paprika Capsicum annuum " Karkulka " 30 SEMEN v balení

S606

Nový produkt

Paprika Capsicum annuum " Karkulka " 30 SEMEN

Více informací

21 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Paprika Karkulka roční kořeninová ( Capsicum annuum) je odrůda sladkých nižších paprik s výrazně zbarvenými plody výbornými na sušení a mletí. Je vhodná k pěstování ve sklenících a fóliovnících, pro polní pěstování jen v teplejších oblastech.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete.

 

Plod

Plodem jsou vzpřímeně rostoucí štíhlé lusky sladké chuti, dlouhé cca  8-12 cm, dozrávající najednou ze zelené do výrazné tmavě červené barvy.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.