Nové produkty

Ředkvička Candela Di Ghianccio " 400 SEMEN v balení Zobrazit větší

Ředkvička Candela Di Ghianccio " 400 SEMEN v balení

Ř4

Nový produkt

Ředkvička Candela Di Ghianccio  " 400 SEMEN v balení

Více informací

23 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Ředkvička Candela Di Ghianccio (Raphanus sativus)  je italská poloraná odrůda ředkviček, vhodná k pěstování ve skleníku, foliovníku i na poli. Vyznačuje se cca  15 až 20 cm  dlouhými hladkými bílými křupavými plody s tenkou slupkou, sladké, lehce štiplavé chuti, vzhledem a tvarem připomínající ledové krápníky.

Ředkvičky jsou oblíbenou zeleninou pro velký obsah vitamínů a minerálů, vhodné k přímé konzumaci, na přízdobu pokrmů, do pomazánek, nebo do čerstvých zeleninových salátů. Pěstování ředkviček je velmi snadné i pro začínající pěstitele. Vegetační období trvá cca 30až 40 dní.  

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště a lehčí kyprou půdu bohatou na humus a živiny. Před výsevem je vhodné půdu prokypřit a obohatit kompostem, který půdu zlehčí a pomůže k jejímu zahřívání pomocí mikroorganizmů v něm obsažených.

 

Výsev a klíčení

S výsevem do pařenišť a skleníků můžeme začít již od poloviny února. Vyséváme do řádků cca 10 – 15 cm od sebe. Vzdálenost v řádku 3 až 5 cm. Půda by měla být mírně vlhká.Výsev semen ředkvičky do volné půdy lze provádět od března, nebo pozdní výsev v druhé polovině srpna.