Nejprodávanější produkty

Rajčata Set tří druhů " 3x20 SEMEN Zobrazit větší

Rajčata Set tří druhů " 3x20 SEMEN v balení

S293

Nový produkt

Rajčata Set tří druhů  " 3x20 SEMEN

Více informací

37 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Azték, Vilma a Venus jsou rané truhlíkové determinantní , velmi úrodné odrůdy nízkého vzpřímeného vzrůstu předurčené k pěstování v menších nádobách, nebo truhlících. Pěstování těchto rajčat získává poslední dobou na oblíbenosti. Plody jsou velmi chutné, vhodné k přímé konzumaci, nebo na přízdobu pokrmů a do salátů. Celkově rostliny působí velice dekorativně. Předností je i to, že je můžeme pěstovat pro radost dětí a také je do pěstování a sklizně na balkonech zapojit.

 

Výška rostliny

Speciálně vyšlechtěné zakrslé druhy dorůstající nejvýše 30 – 35 cm.

 

Plod

Plody jsou menší, kulaté, dosahující hmotnosti 15 – 20 g. Doba zrání je 70 – 75 dní. Rajčata Azték dozrávají do žluté, Vilma do jasně červené a Venus do oranžové barvy.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy, truhlíků a nádob  na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Doporučené množství do truhlíku dlouhého 60 cm jsou 4 rostliny. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.