Nejprodávanější produkty

Nové Chilli Bird Eye Demon v Balení 10 semen Zobrazit větší

Chilli Bird Eye Demon v Balení 10 semen

Z118

Nový produkt

Chilli Bird Eye Demon v Balení 10 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Chilli paprička „Bird Eye Demon“ (Capsicum frutescens) je velice úrodná odrůda, která se řadí svojí pálivostí 50 000 – 100 000 SHU k pikantnějším druhům chilli. Pro svoji pálivost si vysloužila též přezdívku Africký ďábel. Papričky jsou vhodné jak v syrovém, tak v sušeném stavu jako koření na dochucování pikantních pokrmů, zvláště marinád, omáček, gulášů, polévek apod.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí 50 - 60 cm.

 

Plod

Plodem jsou úzké hladké špičaté lusky dlouhé až 7 cm dozrávající ze zelené, přes oranžovou až do lesklé jasně červené barvy. Doba zrání je přibližně 75 – 80 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.