Nejprodávanější produkty

DELONIX REGIA " Ohňový strom " 5 SEMEN v balení

S76

Nový produkt

   DELONIX REGIA " Ohňový strom " 5 SEMEN

Více informací

40 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

 

Delonix Regia "ohňový strom" je endemitem Madagaskaru ,odkud se rozšířil pro svoji krásu do celého světa.Byl zařazen mezi top 5 nejkrásnějších stromů světa.Listy tohoto stromu jsou drobné,ale složené, dvakrát zpeřené ,tmavozelené, celková velikost okolo 50 cm.Květy dosahují velikosti 10 cm ,jsou složeny v květenství dosahující velikosti až 50 cm.Po odkvětu se místo květů vytváří lusky dlouhé 30-60 cm,které obsahují velké množství semen.  

 

 
Nároky

 

V našich podmínkách je tato rostlina díky tepelné odolnosti vůči mrazu předurčena pro pěstování v interieru,zimní zahradě či skleníku.V zimním období by teplota neměla klesnout pod 10°C i když krátkodobě snáší -3°C. Rostlina vyžaduje dostatek světla.V letních měsících velmi prospívá letněnění na zahradě v polostínu.Rostlina má ráda noční ochlazení.Na půdu je Delonix nenáročný,vyžaduje však dobrou drenáž.Nesnáší přemokření a toto platí obvzlásť v zimních měsících,kdy by měla být zálivka velmi mírná.  
 

 

Výsev a klíčení

 

Slupka semene je velmi tvrdá a těžko propouští vodu.Proto před vlastním klíčením semena napilujte z boku delší strany,např. pilníkem na nehty!Takto upravená semena začínají klíčit do jednoho týdne.Pokud semeno není skarifikováno,klíčení trvá podstatně déle .Pro klíčení použijte kokosové vlákno,které je ideálně vzdušné,dobře se udržuje v něm udržuje ideální vlhkost.Vlhkost substrátu by neměla být příliš vysoká aby nedošlo k uhnití semen.