Nejprodávanější produkty

Nové Kaktus Acanthocalycium griseum P 49 v balení 20 semen Zobrazit větší

Kaktus Acanthocalycium griseum P 49 v balení 20 semen

K8

Nový produkt

Kaktus Acanthocalycium griseum P 49 Balení obsahuje 20 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.

 

Popis

Acanthocalycium griseum P 49 je kaktus pocházející ze severovýchodní Argentiny, z provincie Catamarca, v pohoří Sierras de Quilmes, ve výšce 2200 m n. m. Má kulovitý tvar, v čase se stává mírně válcovitý. Dorůstá výšky 12 cm a šířky 6 - 10 cm v průměru, s 9 – 15 žebry, které nesou tuberkuly s areolami u mladých rostlin pokrytých žlutou plstí, které se ale postupně eliptickými a téměř lysými. 5 až 10 radiálních trnů a 1 až 4 centrální trny jsou na jedné rostlině přibližně stejně dlouhé. Jejich délka se u různých rostlin pohybuje mezi 0,5 - 3 cm. Druh je velmi variabilní, co se týče délky, počtu a barvy trnů. Zvonkovité květy o velikosti až 5 cm jsou nejčastěji sírově až citronově žluté, ale také bílé, oranžové nebo červené.

 

Výška rostliny:

Dosahuje výšky 12 cm a 6 - 10 cm na šířku.

 

Květ:

Zvonkovité žluté květy o velikosti až 5 cm nejčastěji sírově až citronově žluté, ale také bílé, oranžové nebo červené.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do -12°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Semena klíčí v 7 - 14 dnech při 21 - 27°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.