Nejprodávanější produkty

Nové Kaktus Acanthocalycium violaceum P 110 Balení obsahuje 20 semen Zobrazit větší

Kaktus Acanthocalycium violaceum P 110 Balení obsahuje 20 semen

K14

Nový produkt

Kaktus Acanthocalycium violaceum P 110 Balení obsahuje 20 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.

 

 

Popis

Acanthocalycium violaceum P 110 je kaktus nalezený v Argentině, na jihu provincie Cordoba, rostoucí na horských loukách asi v 1 000 m n. m. Má kulovitý, až protáhlý kmen, obvykle nerozvětvený, světle zelený nebo šedavě zelený, dorůstající do obvyklé výšky 20 cm, v příznivých podmínkách až 60 cm a 10 - 15 cm v průměru, s 13 (a více) ostrými žebry. Areoly, vzdálené od sebe cca 2 cm, jsou v mládí bělavé a nesou i více než 12 okrajových, nažloutlé až medově zbarvených (nebo světle hnědých), tenkých paprsčitých trnů, dlouhých asi 3 cm a 3 - 4 centrálních, později se vyvýjejících, o centimetr delších ostnů. Úžasné květy, vyrůstající blízko temene, nejčastěji světle fialové nebo růžové, někdy bílé, dorůstají velikosti cca 7 - 8 cm na délku a 6 cm na šířku. Kvetou během dne.

 

Výška rostliny

Dorůstající do obvyklé výšky 20 cm, v příznivých podmínkách až 60 cm a 10 - 15 cm v průměru.

 

Květ:

Nejčastěji světle fialové nebo růžové, někdy bílé, dorůstají velikosti cca 7 - 8 cm na délku a 6 cm na šířku.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 7 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do -12°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.