Nejprodávanější produkty

Nové Kaktus Astrophytum capricorne Balení obsahuje 20 semen Zobrazit větší

Kaktus Astrophytum capricorne Balení obsahuje 20 semen

K15

Nový produkt

Kaktus Astrophytum capricorne Balení obsahuje 20 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.

 

Popis

Kaktus Astrophytum capricorne je znám ze státu Nuevo León a Coahuila, v poušti Chihuahuan, které leží v severovýchodní části Mexika. Všechny formy a variety tohoto druhu rostou na vápencových kopcích v nadmořské výšce okolo 1 000 m. Tyto rostliny jsou jako mladé kulovité, později se protahují až do sloupovitého tvaru. Tmavě zelená epidermis je pokryta typickými bílými skvrnami tvořenými trichomy, připomínající malé chomáčky vlny. Areoly, se nacházejí ve svislých řadách podél žeber, kterých je obvykle 8. Typické svými delšími (až 7 cm), jemnými a kroucenými trny připomínající roh Kozoroha, v počtu 5 – 10, v barvách šedé, hnědavé a černé. V letních měsících se objevují krásné žluté květy s červeným středem o šířce až 7,5 cm, které se mění na načervenalý plod porostlý šupinami a šedobílou vatou. Semena jsou červená až hnědá, asi 3 mm velká. Mladé, malé exempláře jsou ideální pro podmínky parapetů nebo balkonů či teras.

 

Výška rostliny

Může dosáhnout výšky až 1,2 m, nejčastěji však jen 20 – 25 cm a šířky 10 – 15 cm.

 

Květ

Žlutý s červeným středem o šířce až 7,5 cm.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do -9°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.