Nejprodávanější produkty

Nové Kaktus Aylostera (Rebutia) cintiensis v balení 10 semen Zobrazit větší

Kaktus Aylostera (Rebutia) cintiensis v balení 10 semen

K22

Nový produkt

Kaktus Aylostera (Rebutia) cintiensis v balení 10 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Aylostera (Rebutia) cintiensis menší, ale neméně nádherný druh kaktusu, rostoucí solitérně nebo tvořící kopečkové shluky 15 cm v průměru i více. Druh je charakteristický bílými, hedvábnými, krátkými trny a světle zelenými tuberkulami. Tělo bývá kulaté až lehce protáhlé, v horní části stlačené. Asi 18 žeber tvoří spirálovitě uspořádané tuberkula, která vypadají až jako 5 mm vysoké kužely. Poměrně velké a bílé areoly mají eliptický tvar. Středové a radiální trny jsou různě zatočené, a i si celkem podobné. Středové v počtu 2 - 5 jsou o něco větší, jehlicovité až 2 cm dlouhé světle až tmavě hnědé často s hnědými špičkami. Radiální trny jsou asi 1 cm dlouhé, bílé. Kaktus kvete krásnými velkými, žlutými, oranžovými nebo červenými květy.

 

Výška rostliny

Výška i šířka činí 5 - 6 cm.

 

Květ a plod

Žluté, jasně oranžové nebo červené květy 2,5 - 4,5 cm v průměru, rostoucí od báze do poloviny těla jsou zakřivené vzhůru. Kvetou na konci jara, spíš v létě. Plod je malý, kulovitý, bobulovitý, asi 5 mm široký, zelenkavě hnědý až purpurový, s bílou vlnou.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 12°C. Krátkodobá mrazuvzdornost je -7°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.