Nejprodávanější produkty

Nové Kaktus Copiapoa pendulina v balení 10 semen Zobrazit větší

Kaktus Copiapoa pendulina v balení 10 semen

K27

Nový produkt

Kaktus Copiapoa pendulina v balení  10 semen

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Copiapoa pendulina je atraktivní kaktus pocházející z Chile s kulovitým až podlouhlým tělem a s hustou bílou vlnou na temeni, zvláště v době květu. V přírodě tvoří trsy až 1 m rozlehlé a i 60 cm vysoké. Tělo má odstín mezi bledou a jasně zelenou barvou. 10 – 17 tuberkulózních žeber se zaoblenou, zvýšenou hranou a širokou základnou nese areoly u mladých rostlin pokryté krátkou plstí. Mírně zakřivené radiální trny v počtu 8 – 10 jsou medově jantarové, hnědé nabo černé a u starších rostlin se mění na šedé. Centrální trny mohou chybět, nebo se vyskytují v počtu 1 nebo 2, kdy jsou výrazně širší a okolo 3 cm dlouhé. Kaktus kvete žlutě.

 

Výška rostliny

Dosahuje výšky 20 – 30 cm a průměru 10 – 15 cm.

 

Květ

Žluté květy, které rostou na vrcholu kaktusu mají okolo 3 cm v průměru. Plody jsou červenohnědé.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, částečně slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 – 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do –2°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 20 – 25°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat. Semena klíčí 14 – 28 dní.