Nejprodávanější produkty

Nové Kaktus Corryocactus brevistylus v balení 10 semen Zobrazit větší

Kaktus Corryocactus brevistylus v balení 10 semen

K29

Nový produkt

Kaktus Corryocactus brevistylus v balení 10 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Corryocactus brevistylus pocházející z jižního Peru je velmi zajímavý, robustní kaktus větvený už od nejnižší části stonku, jednotlivé větve jsou článkované a mají 6 – 9 žeber. Trny jsou do 15 cm dlouhé, kvete žlutými, vonnými květy a má výtečně jemně kyselé poldy, ze kterých se i vyrábí džusy a alkoholické nápoje. Šťáva se používá jako prevence proti gastritidě a onemocnění jater, má antioxidační vlastnosti, kůra kaktusu je také využíván k výrobě šamponu, protože podporuje růst vlasů. V našich podmínkách se jedná o interiérovou rostlinu.

 

Výška

Výška rostliny se pohybuje v rozmezí 2-5 m

 

Květ

Kvete žlutými květy 8 -11 cm velkými, plodem jsou kulaté, šťavnaté žlutozelené bobule, přibližně 12 cm v průměru s četnými trny, jemně kyselé chuti, ze kterých se vyrábí džusy a alkoholické nápoje.

 

Nároky

Tento kaktus není mrazuvzdorný, krátkodobě může snést teplotu -2°C . Ke svému životu potřebuje suchá písčitá půda, slunečné místo, a mírnou pravidelnou zálivku i v zimě.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 -30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.