Nejprodávanější produkty

Kaktus Pachycereus pringlei" v balení 10 semen

K5

Nový produkt

Kaktus Pachycereus pringlei" v balení  10 semen

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Pachycereus pringlei pocházející z pouští a polopuští severozápadního Mexika je majestátní kaktus s mohutným kmenem, kdy někteří jedinci dosahují až metr v průměru. Nad zemí vypouští několik vzpřímených větví s 10-16 žebry. Mladé rostliny mají velké množství tuhých trnů, které s věkem postupně ztrácejí. Květy vyrůstají od března do června podél žeber na koncových větvích. Jejich délka je 6 - 8 cm, připomínají kalich, jsou bílé s žlutohnědou vnější stranou. Kvetou v noci a v přírodě bývají opylovány netopýry. Plodem je jedlá, šťavnatá, kulovitá bobule o velikosti až 7 cm, podobná chuti melasy, která se jí syrová nebo se z ní vyrábějí osvěžující nápoje. Tento kaktus obsahuje psychoaktivní alkaloidy.

 

Výška

Pachycereus pringlei dosahuje výšky až 20 m.

 

Nároky

Rostlinu pěstujeme v substrátu na kaktusy, zajistíme dobrou drenáž a nejlépe přímé sluneční světlo. V letním období můžeme letnit venku, kdy může být teplota i nad 30°C bez poškození rostliny., V zimě kaktus umístíme do teploty okolo 10 °C a nezaléváme. Krátkodobá mrazuvzdornost je -4 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 -30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.