Nejprodávanější produkty

LYCIUM CHINESE " Kustovnice čínská " 40 SEMEN v balení

S98

Nový produkt

 LYCIUM CHINESE " Kustovnice čínská " 40 SEMEN

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis 

Lycium chinese" Kustovnice Čínská" pochází z Asie a v našich podmínkách je plně mrazuvzdorná. Patří mezi lilkovité rostliny. Květy jsou oboupohlavní, je samosprašná . Kustovnice je poměrně vzrůstný, opadavý, trnitý keř, který dorůstá 1-2,5 m,  tvoří dlouhé převislé (měkčí) větve.Tento keř můžete pěstovat s jedním kmenem jako menší stromek dorůstající maximálně výšky 2,5-3 m vysoký.

 

Plod

Plody jsou 1-2cm dlouhé, jasně oranžovo-červené bobule. Z nutričního hlediska jsou plody kustovnice pravděpodobně nejhodnotnějším ovocem na planetě. Obsahuje 22 stopových prvků například zinek, železo, měď, vápník, selen, fosfor a germanium, které se v potravinách nachází jen velice zřídka a působí proti rakovinovým buňkám a 11 minerálů v organické formě. Je nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých rostlin na Zemi. Pomáhá uchovávat zdravou kůži, sliznice, imunitu, prostatu, ženské reprodukční orgány, srdce, cévy a oči. Chrání před škodlivým vlivem UV záření a napomáhá zhnědnutí pokožky.Plody můžete konzumovat čerstvé ,různě tepelně upravené ale i sušené.Pokud plody usušíte,je třeba je skladovat v hermeticky uzavřené nádobě,vzhledem k tomu,že opět rychle vstřebávají vzdušnou vlhkost.

 

Nároky

Rostlina je na  pěstování nenáročná. Vyhovuje jí teplejší, slunná poloha a kvalitní, humózní půda s dostatkem vláhy.Nicméně roste dobře i  v chudých půdách.  

 
Výsev a klíčení

Semena namočte na několik hodin do vlažné vody, následně vysévámu do propustného substrátu těsně pod povrch.Klíčíme při teplotě 15-25°C.