Nejprodávanější produkty

ORGANUM MAJORANA " Majoránka zahradní " 1200 SEMEN Zobrazit větší

ORGANUM MAJORANA " Majoránka zahradní " 1200 SEMEN v balení

S588

Nový produkt

ORGANUM MAJORANA " Majoránka zahradní " 1200 SEMEN

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Majoránka zahradní – Organum majorana –je jednoletá  bylina ,která nesnáší mráz.Majoránku můžete pěstovat jak v truhlíku tak i na záhonku na zahradě. Nejúspěšnější je pěstování s předpěstovaných sazenic. Sklizeň natě probíhá před rozkvětem poupat.Nať sklízíme vždy brzy ráno,nebo večer z důvodu zachování aromatických silic.Rostliny ostříhejte tak aby zbytek stonků,který zůstává na záhoně měl délku minimálně 5 cm.Takto se dočkáte druhé sklizně.Nastříhané rostliny svažte do kytic a sušte poupětem dolů,ve stínu s dostatečným přístupem vzduchu . Jakmile je majoránka dostatečně suchá,lístky odrhněte a dejte do tmavé nádoby.Takto dosáhnete maximální kvality usušených rostlin.

 

Nároky-
Rostlina vyžaduje slunné stanoviště a dostatečně vlhkou půdu.


Klíčení
Semena vyséváme v březnu až dubnu do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu.Klíčíme při teplotě okolo 20 °C .Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3-5 malých rostlinkách.Při výsadbě na záhon v druhé polovině května vysazujte do sponu 15 x20 cm..

 

Užití
Majoránku oceníte v kuchyni ,ale i jako léčivou bylinu.Má blahodárné účinky na nervovou soustavu,odstraňuje bušení srdce a nespavost.Dále se užívá při angíně,bronchytidě,na žaludek a při nachlazení.Majoránku používejte čerstvou i usušenou.