Nejprodávanější produkty

Petržel naťová kadeřavá " 500 SEMEN v balení Zobrazit větší

Petržel naťová kadeřavá " 500 SEMEN v balení

S880

Nový produkt

Petržel naťová kadeřavá " 500 SEMEN v balení

Více informací

23 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Petržel naťová kadeřavá (Petroselinum sativum) je bohatě rostoucí odrůda se s kadeřeným listem a vegetační dobou cca 90 dní. Pochází ze Středozemí. Rostlina obsahuje především vitamín C, dále vitamíny B, E a A. Je zdrojem vlákniny a minerálních látek draslíku, fosforu, vápníku, hořčíku, železa a sodíku. Vzhledem k obsaženým silicím, působí močopudně a desinfekčně, pomáhá tak při zánětech močového ústrojí a ledvin, čistí krev a podporuje její tvorbu. Tato odrůda se vyznačuje vysokými výnosy, po seříznutí rychle znovu obrůstá, má hojně dělené, lehce zkadeřené listy s výtečným aroma od světle až po tmavě zelenou barvu a krátký řapík.  Je odolná vůči chorobám. Petržel lze použít v kuchyni jako koření do polévek, omáček, nádivek, sekaných mas, na přízdobu pokrmů aj. Petržel kadeřavá je vhodná pro přímý konzum a sušení. Sklízíme od června do listopadu.

 

Nároky

Petržel je nenáročná rostlina, má ráda slunné stanoviště i mírný polostín. Vyžaduje lehčí až střední, dostatečně vlhkou a dobře zpracovanou půdu, hlinitopísčitou s dostatkem humusu. Nesnáší čerstvé organické hnojení, pěstuje se převážně v druhé trati. Lze ji pěstovat i doma v truhlíku po celý rok.

 

Výsev a klíčení

Výsev lze provádět nahusto do řádků od března do dubna 2 – 3 cm pod povrch. Opakovaně můžeme i v srpnu. Vzdálenost mezi řádky 30 - 35 cm. Vzdálenost v řádku cca 5 cm.