Nejprodávanější produkty

Nové Krásenka sírožlutá Bright Lights v Balení 50 semen Zobrazit větší

Krásenka sírožlutá Bright Lights v Balení 50 semen

Z122

Nový produkt

Krásenka sírožlutá Bright Lights v Balení 50 semen

Více informací

23 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Krásenka sírožlutá Bright Lights (Cosmos sulphureus), je teplomilná a nenáročná letnička pocházející z Mexika a jihozápadu USA, někdy nazývaná jako mexická astra. Odrůda Bright Lights je charakteristická svými nápadnými, hvězdnicovitými polodvojitými květy v barvách západu slunce červené, oranžové a žluté, které vyrůstají na konci vzpřímené a větvené lodyhy. Světle zelené, trojúhelníkové řapíkaté listy jsou jemně zpeřené. Plodem je úzká černá nažka bez chmýr a proto nejsou semena obvykle rozeseta nedaleko od mateřské rostliny.
Krásenka je oblíbenou zahradní letničkou do pestrých záhonů, používanou též k řezu, kde ve váze vydrží poměrně dlouho.

 

Výška rostliny

Bylina dosahuje výšky 70 – 90 cm.

 

Květ

Krásenka sírožlutá kvete v průměru 8 cm velkými, hvězdnicovitými polodvojitými květy v barvách západu slunce červené, oranžové a žluté.

 

Nároky

Rostlina je na pěstování nenáročná. Má ráda slunné stanoviště nebo polostín a dobře propustnou kyprou humózní půdu. V době květu vyžaduje hojnější zálivku.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme od března do pěstebních nádob, nejlépe klíčí při teplotě 20 - 25 °C nebo v polovině dubna přímo na záhon. Předpěstované sazenice vysazujeme v druhé polovině května, a to do sponu 40x40 cm a do hloubky 1 cm.