Nejprodávanější produkty

Maclura Pomifera - Maklura oranžová v Balení 5 semen Zobrazit větší

Maclura Pomifera - Maklura oranžová v Balení 5 semen

Z72

Nový produkt

Maclura Pomifera - Maklura oranžová v Balení 5 semen

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Maclura Pomifera „Maklura oranžová“ – pocházející z USA a Texasu je dvoudomý okrasný opadavý strom s nízkým kmenem a hustou korunou, která je tvořena větvemi porostlými 5 až 20 mm dlouhými trny a široce eliptickými až vejčitými listy dlouhými 5 až 15 cm.

Maclura Pomifera kvete v květnu až červnu nenápadnými žlutozelenými prašníkovými a pestíkovými květenstvími. O to více nápadné jsou netradiční okrasně působící kulovité nejedlé plody se zbrázděným povrchem podobné moruši, velké 7 až 15 cm, dozrávající ve své domovině do žlutooranžové barvy. V našich podmínkách pouze do zelené.

Tato exotická dřevina je vysazována  jako solitéra, nebo ji lze skvěle použít do živých plotů. Kromě jiného poskytuje také cenné, dosti pevné a hedvábně lesklé, tzv. žluté dřevo.

 

Výška rostliny

Strom dorůstající ve své domovině výšky až 20 m, v našich podmínkách většinou 5 až 8 metrů.

 

Nároky

Rostlina má ráda teplé slunné stanoviště a hlubokou, úrodnou, mírně kyselou až alkalickou vlhkou propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná až do – 23°C.

 

Výsev a klíčení

Semena na několik hodin namočte.Následně vyséváme  do propustného substrátu cca 1 cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20-25°C.