Nejprodávanější produkty

CERATONIA SILIQUA " 5 SEMEN v balení

S128

Nový produkt

CERATONIA SILIQUA " 5 SEMEN

Více informací

30 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

Ceratonia Siliqua „rohovník obecný“, nebo též „svatojánský chlébje stálezelený strom  se sytě zelenými kožovitými lesklými listy, pocházející z Arábie a východního  Středomoří , pěstovaný pro své výživné plody. Kvete na podzim, v září až říjnu drobnými tmavě růžovými květy uspořádanými do hroznu. Je odolný vůči suchu a horku. Mrazuvzdornost této rostliny dosahuje do - 7 °C, ale již při tomto mrazu dochází k poškození rostliny.

 

Výška rostliny

Strom dorůstající výšky 10 – 15m.

 

Plod

Rohovník obecný plodí tmavě hnědé tvrdé plody měřící 10-20 cm. V minulosti se tyto lusky sušily a mlela se z nich mouka na pečivo. V dnešní době mají uplatnění především v potravinářském odvětví.  Jeho plody jsou velmi výživné, obsahují 50 % sacharidů, vitamín B, minerální látky jako je draslík, hořčík a vápník, ale také stopové prvky (železo, mangan…) a vlákninu, která pomáhá při trávení a vylučování.

 

Nároky

Pěstuje se jako pokojová nebo přenosná rostlina. V létě mu svědčí pobyt na slunci a hojná zálivka, v zimě mírná. Při nadbytku zálivky mohou kořeny uhnívat! Stromy jsou dvoudomé a proto je pro opylení vhodné pěstovat dva stromy. V zimě je nutno rostlinu dát do interiéru. Teplota interiéru by se měla pohybovat mezi 5 - 10 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Po té vyséváme do propustného substrátu. Semena klíčí při teplotě 20-30 °C.