Nejprodávanější produkty

HABR OBECNÝ " 100 SEMEN v balení

S129

Nový produkt

  HABR OBECNÝ " 100 SEMEN

Více informací

58 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

Habr obecný ( Carpinus Betuleus) je dobře tvarovatelný listnatý opadavý strom rozšířený téměř po celé Evropě.  Své uplatnění má jako soliterní, avšak v použití na pevné živé ploty je skutečnou jedničkou. Je neprůhledný i v zimě díky starým listům zbarveným do atraktivní zlatavé barvy, které drží na stromě až do jara a opadávají až s příchodem nových svěžích zelených listů. Zašpičatělé listy jsou 4 – 12 cm dlouhé,  podlouhlého eliptického tvaru s dvojitě pilovitými okraji. Silné zkřížené větve poskytují útočiště ptákům, proto jsou jimi tak oblíbené k hnízdění. Kvete od dubna do května samčími a samičími květenstvími (jehnědami). Plodem je zploštělý oříšek.

 

Výška rostliny

Strom dorůstající až 20 m.

 

Nároky

Habr obecný je zcela nenáročný na půdu i stanoviště. Má rád slunce až polostín a hlinitou humózní půdu. Je velmi přizpůsobivý a odolný vůči vedru i mrazu.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme velmi brzy z jara na stanoviště.Další možností je stratifikace semen po dobu 8 týdnů.Po uplynutí této doby  vyséváme do propustného substrátu.Vhodná teplota pro klíčení semen je od 15°C.