Nejprodávanější produkty

Nové Cuketa Striato Pugliese v Balení 10 semen Zobrazit větší

Cuketa Striato Pugliese v Balení 10 semen

Z305

Nový produkt

Cuketa Striato Pugliese v Balení 10 semen

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Cuketa Striato Pugliese (Cucurbita pepo), je raná, produktivní odrůda keříčkového typu pocházející z kraje Puglia v jihovýchodní Itálii. Rostlina je dlouhá od 45 až do cca 100 cm. Plod se vyznačuje chutnými, v plné zralosti až 20 cm dlouhými, válcovitými, tmavě zelenými plody se světle zelenými pravidelnými pruhy a drobnými skvrnkami, s dobou zrání přibližně 40 – 45 dní. Doporučujeme sbírat denně nebo každé 2 – 3 dny, když se vrchol květu ovoce začne zavírat. Čím více se ovoce zvětšuje, tím více ztrácí charakteristickou chuť.
Cukety jsou vděčnou zeleninou, nemají velké nároky na pěstování  a  přitom plodí bohatě a vytrvale. Mladé cukety mají všestranné uplatnění v teplé i studené kuchyni a jejich pěstování se rozhodně vyplatí. Lze je použít např. na smažení, fritování, zapékání, přípravu polévek, ale i za syrova do sálátů.

 

 

Výška rostliny

Rostlina dosahuje výšky cca 45 - 100 cm.

 

Plod

Válcovitý, sytě tmavozelený se světle zelenými pravidelnými pruhy a drobnými skvrnkami, dlouhý 15 – 20 cm a vážící 200 – 500 gramů. Doba zrání je cca 40 – 45 dnů.

 

Nároky

Rostlina potřebuje slunečné, teplé stanoviště a propustnou humozní půdu, důkladnou zálivku, jinak se vytvoří převážně samčí květy.

 

Výsev a klíčení

ředpěstování provádíme v únoru až březnu. V dubnu nebo v květnu přenášíme na stanoviště, pokud mají rostliny 3 – 4 listy a teplota neklesá pod 20 °C. Přímý výsev je možný v dubnu až květnu ve vzdálenosti 100 – 150 cm mezi řadami, v řadě 80 – 100 m.