Nejprodávanější produkty

TRACHYCARPUS FORTUNEI " 6 SEMEN Zobrazit větší

TRACHYCARPUS FORTUNEI " 6 SEMEN v balení

S164

Nový produkt

TRACHYCARPUS FORTUNEI " 6 SEMEN

Více informací

33 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Palma trachycarpus fortunei je mrazuvzdorná až do – 20°C. V našich podmínkách svojí mrazuvzdorností je předurčena pro přímou zahradní výsadbu. Pyšní se velkými, leskle zelenými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40 – 90 cm. 
Kmen této palmy je pokryt četnými dlouhými vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí (od toho palma konopná). Je ze všech venkovních mrazuvzdorných palem druhá nejodolnější,  snáší teploty až do – 20°C.  Tyto palmy jsou velmi nenáročné, v nádobách díky omezenému prostoru dosahujímenší  velikosti v závislosti na velikosti nádoby.Volně vysazené při optimálních podmínkách až 15 metrů.  
 
 
Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.

Zálivka- v létě vydatná,přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost.Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku,který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.

Zazimování:mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až – 2O °C,v nádobách do -5°C.Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno.Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do –5 °C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!!

 

Výsev

Semena namočte na 24 hodin do vody .Následně dejte semena na 6-8 týdnů stratifikovat.Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu.Nejvhodnější teplota pro klíčení semen je 25-30°C.Semena klíčí za 1-6 měsíců.

Klíčená semena vysaďte do propustného substrátu cca 1-2 cm hluboko.Zálivka velmi mírná.