Nejprodávanější produkty

Rajče Dark tiger v Balení 10 semen Zobrazit větší

Rajče Dark tiger v Balení 10 semen

Z310

Nový produkt

Rajče Dark tiger v Balení 10 semen

Více informací

28 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Dark tiger, je tyčková (indeterminentní) odrůda vyvinutá společností J&L Gardens v USA s dobrými a pravidelnými výnosy až do prvních mrazů. Rostlina má zelené listoví a žluté květy ze kterých se stanou lehce oválné plody podobné švestkám, s mírně naznačeným žebrováním. Barva je oranžovočervená se zlatými drobnými proužky, s indigo barvou v místě dopadu slunečních paprsků, což je zapříčiněno zdraví prospěšným antioxidantem Antyokanem. V plném dozrání tmavě červená s tmavě fialovou na slunci. Uvnitř je masité, růžovočervené. Chuť je sladká, vyvážená, pikantně rajčatová, hodící se jak k přímé spotřebě, tak pro přípravu omáček, protlaků i kečupů, rajčatové pasty nebo k sušení.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda. Přibližně 180 cm a více.

 

Plod

Mírně oválný, cca 60 – 90 g vážící, podobný švestce, s mírně naznačeným žebrováním. Barva při plném dozrání bývá tmavě červená, v místě dopadu slunečních paprsků s indigo barvou. Doba zrání je přibližně 75 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků, foliovníků a do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25°C.