Nejprodávanější produkty

Paprika kozí roh Harriet v Balení 30 semen Zobrazit větší

Paprika kozí roh Harriet v Balení 30 semen

Z312

Nový produkt

Paprika kozí roh Harriet v Balení 30 semen

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Paprika kozí roh Harriet (Capsicum annuum) je raná odrůda paprik, určená pro pěstování ve skleníku či fóliovníku, v teplejších oblastech i na poli. Dvoukomorové, v technologické zralosti středně zelené, při plné zralosti jasně sytě červené, lesklé, asi 15 cm dlouhé plody ve tvaru kozího rohu o hmotnosti 35 – 40g a s pálivostí 10 000 – 30 000 SHU jsou vhodné především na nakládání ve sladkokyselém nálevu, nebo na sušení, ale i pro přímou spotřebu.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Obvykle dosahuje výšky cca 55 – 75 cm.

 

Plod

Dvoukomorový, asi 15 cm dlouhý ve tvaru kozího rohu o hmotnosti 35 – 40g a s pálivostí 10 000 – 30 000 jednotek pálivosti SHU.

 

Nároky

Rostlina nesnáší mráz, vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe v květnu, až pominou ranní mrazíky. Při venkovním pěstování vyséváme již v únoru až březnu. Je nutné použít oporu.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 – 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.