Nejprodávanější produkty

Divoké rajče " 10 SEMEN Zobrazit větší

Divoké rajče " 15 SEMEN v balení

S290

Nový produkt

Divoké rajče  " 15 SEMEN

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

„Divoké rajče“, netradiční  velmi úrodná odrůda rajčat, získávající si mezi zahrádkáři stále větší oblibu, vyznačující se bujným růstem, nenáročná na pěstování, odolná vůči chorobám, kterou lze pěstovat jako tyčkovou (indeterminatní) s vyvazováním, nebo jako minihouštinu, kterou tvoří volně se plazící výhonky. Drobné plody s výraznou rajčatovou chutí jsou vhodné jak k přímé konzumaci, tak na přízdobu pokrmů, do zeleninových salátů a také na sušení. 

 

Výška rostliny

Odrůda pěstovaná jako tyčková s oporou, nebo bez vyvazování stylem plazení a vytvoření minihouštiny. 

 

Plod

Drobné kulaté  plody o velikosti 1-1,5 cm dozrávající do jasně červené barvy. Doba zrání přibližně 70 dní. 

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100, nebo do trojspnu o délce odvěsny cca 40cm (pěstování bez vyvazování stylem minihouštiny). Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu. 

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota  pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.