Nejprodávanější produkty

Rajč Cheroke Purple " 10 SEMEN Zobrazit větší

Rajče Cheroke Purple " 10 SEMEN v balení

S291

Nový produkt

Rajč Cheroke Purple   " 10 SEMEN

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Cheroke Purple je tyčková (indeterminální) odrůda rajčete s netradičním zbarvením plodu dosahujícím běžně váhy 300-900 g, při zaměření na velikost plodů dosahuje hmotnosti značně nad jeden kilogram. Doba zrání  přibližně 80 dní.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu

 

Plod

Je masitý steakového typu s malým množstvím semen. Na rozdíl od běžného plodu rajčete má uvnitř více přepážek, které jsou patrné při příčném rozříznutí. Tyto přepážky umožňují krájení plodu na plátky,aniž by se rozpadl.Proto  steakové plody rajčete.Plod dozrává do netradiční purpurové barvy.Běžně dosahuje Váhy 300-900 g. Plody jsou velmi chutné s tenkou slupkou.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100 .Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota  pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.