Nejprodávanější produkty

Rajče Spencer " 20 SEMEN Zobrazit větší

Rajče Spencer " 20 SEMEN v balení

S295

Nový produkt

Rajče Spencer  " 20 SEMEN

Více informací

30 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Spencer je tyčková (indeterminální) koktejlová polopozdní hybridní odrůda určená pro teplé i studené rychlení ve sklenících i fóliovnících. V teplejších oblastech ji lze pěstovat i na poli.  Tato odrůda se vyznačuje vysokou odolností  proti  praskání a vynikající skladovatelností. Rajčata se sklízejí s celými vijany.  Doba zrání je 80 dní. Rajčátka jsou vhodná k přímé konzumaci, do salátů, na studené mísy i k tepelnému zpracování.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu.

 

Plod

Plody jsou kulaté, menší. Dosahují hmotnosti 30 – 40 g. Rostou na jednoduchých vijanech a dozrávají do jasně až tmavě červené barvy. Doba zrání je asi 80 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100 .Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota  pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.