Nejprodávanější produkty

Rajče Žlutá hruška " 20 SEMEN Zobrazit větší

Rajče Žlutá hruška " 20 SEMEN v balení

S296

Nový produkt

Rajče Žlutá hruška  " 20 SEMEN

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Žlutá hruška je tyčková (indeterminální), středně  raná  odrůda s velmi atraktivními, chutnými sladkými, šťavnatými plody připomínajícími žlutou hrušku. Doba zrání je asi 75 dní. Rajčata jsou vhodná jak k přímé konzumaci, tak i do salátů a na studené mísy.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu.

 

Plod

Plody jsou netradičního hruškovitého tvaru, dorůstající hmotnosti kolem 20 g, dozrávající do citronově žluté barvy. Vyrůstají  hroznovitě seskupeny na vijanu asi po 15 plodech. Doba zrání je kolem 75 dní. V plné zralosti mají plody výraznou sladkou chuť a jsou šťavnaté.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100 .Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.