Nejprodávanější produkty

Rajče Aztek truhlíkové vzpřímené " 20 SEMEN v balení

S300

Nový produkt

Rajče Aztek truhlíkové vzpřímené  " 20 SEMEN

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Truhlíkové Azték je  determinantní ,velmi raná odrůda  nízkého vzpřímeného vzrůstu, předurčená  k pěstování v menších nádobách, nebo truhlících. Pěstování těchto rajčat v poslední době získává na oblíbenosti. Plody jsou vhodné k přímé konzumaci, do salátů a na studené mísy. Celkově rostlina působí velmi dekorativně. Její předností je i to , že se do pěstování mohou dobře zapojit i děti a možnost stálé sklizně plodů.

 

Výška rostliny

Speciálně vyšlechtěný zakrslý druh, dorůstající nejvýše 30 – 35 cm.

 

Plod

Plody jsou malé, kulaté, dosahující hmotnosti 15 – 20g. Dozrávají do žluté barvy. Doba zrání je asi 70 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Doporučené množství do truhlíku dlouhého 60 cm jsou 4 rostliny. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Při  pěstování  rajčat v nádobách, nebo truhlících  jsou výhodou balkony orientované na slunnou stranu. Důležité  je též  aby půda obsahovala dostatek živin. Vhodné je opatříme-li ji kompostem nebo hnojem.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.