Nejprodávanější produkty

Rajče Beefsteak " 20 SEMEN Zobrazit větší

Rajče Beefsteak " 20 SEMEN v balení

S303

Nový produkt

Rajče Beefsteak  " 20 SEMEN

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Beefsteak je tyčková ( indeterminantní) odrůda pocházející z Ameriky. Vyznačuje se obřími pevnými masitými plody steakového typu a velmi lahodné sladké chuti. Při zaměření na velikost plodu lze bez problémů vypěstovat plody s hmotností vysoko nad 1 kg.Rajčata  mají uvnitř řadu kompaktních dutin, takže při příčném řezu na jednotlivé plátky nedochází k rozpadání. Tato vlastnost je ideální pro výrobu sendvičů. Vhodná jsou též do salátů, na přízdobu pokrmů, na tepelné zpracování i na konzervaci.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu.

 

Plod

Kulaté lehce žebrované plody obří velikosti, při standardním pěstování dosahují průměrné hmotnosti 400 – 900g, dozrávají do jasně červené barvy. Doba zrání je 80 – 85 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60 x 100 . Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden  výhon, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota  pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.