Nejprodávanější produkty

Rajče Beefsteak Pineapple " 10 SEMEN Zobrazit větší

Rajče Beefsteak Pineapple " 10 SEMEN v balení

S304

Nový produkt

Rajče Beefsteak Pineapple  " 10 SEMEN

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Rajče Beefsteak Pineapple ( biftek ananas)  pocházející původně z USA  je tyčková ( indeterminantní), velmi výnosná odrůda steakového typu, vyznačující se velkými pevnými atraktivně zbarvenými masitými plody s malým počtem semen a jemnou sladkou ovocnou příchůtí. Rajčata mají v kuchyni široké použití. Jsou vhodná, jak k tepelnému zpracování, tak do salátů, na přízdobu pokrmů, na sendviče i k přímému konzumu. Vzhledem k většímu počtu vnitřních přepážek a kompaktnosti plodu se výborně krájejí na plátky a nerozpadají se.   

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu.  

 

Plod

Velké kulaté lehce zploštělé plody dosahují hmotnosti až 2 kg. Dozrávají do atraktivní žlutočervené barvy. Doba zrání je přibližně 80 – 90 dní.   

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100 .Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.  

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.