Nejprodávanější produkty

Rajče Black Cherry " 10 SEMEN Zobrazit větší

Rajče Black Cherry " 10 SEMEN v balení

S305

Nový produkt

Rajče Black Cherry  " 10 SEMEN

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis
Rajče Black Cherry je tyčková (indeterminantní) středně raná odrůda, vyznačující se vysokou úrodností  a  atraktivními, netradičně  zbarvenými  aromatickými a šťavnatými  plody sladké jemné chuti. Jsou vhodné jak k přímé konzumaci, tak zvláště na přízdobu pokrmů a do salátů. Sladkou chuť a menší velikost plodů ocení hlavně děti.

 
Výška rostliny
Tyčková odrůda vyžadující oporu

 
Plod
Menší kulaté plody dosahují  hmotnosti  20 – 30g, rostou v seskupení na dlouhém vijanu v počtu asi 15 – 20 kusů. Dozrávají do purpurově černé barvy, při čemž dužina je tmavě červená.  Doba zrání je asi 75 dní. 

 
Nároky
Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100 Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu. 

 
Výsev a klíčení
Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.