Nejprodávanější produkty

Nové SAZENICE " Cycas Zamia Floridana " 1 Sazenice v balení Zobrazit větší

SAZENICE " Cycas Zamia Floridana " 1 Sazenice v balení

CH11

Nový produkt

SAZENICE " Cycas Zamia Floridana" 1 Sazenice v balení

Více informací

48 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje 1 sazenici

Popis

Cykas Zamia floridana je nenáročná dekorativní krásná rostlina s velice tuhými a lesklými listy. V mládí je růst rostliny pomalý, s narůstajícím věkem rostliny se růst zrychluje. V poměrně krátké době narůstá rostlině středová šištice.

 

Nároky

Rostlině vyhovuje spíše chudší propustná půda, nižší zálivka. Na umístění není rostlina náročná, pouze v době rašení listů potřebuje rostlina maximum světla, aby listy nebyly vytáhlé. Tyto podmínky musí zůstat až do stvrdnutí listů.

 k nejkrásnějším z odrůd cykasů je dnes pro jeho oblíbenost pěstován po celém světě. Tato dlouhověká rostlina s nízkým dekorativním kmínkem a velice okrasná svými tmavými tuhými hřebenovitými listy je velmi podobná palmám, avšak nepatří do nich. Jde o živoucí fosílii z dob před několika miliony let, která díky neobyčejně atraktivnímu a exotickému vzhledu bude ozdobou zimních zahrad a interiérů. V létě jí prospívá letnění na zahradě či na balkóně.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky 0,5 až 2 m. Ve volné přírodě až 3 m.

 

Nároky

Důležitou podmínkou pro pěstování cykasů je prodyšná půda, kterou voda proteče. Substrát je tedy třeba namíchat s kaménky či jiným hrubým materiálem. Škodí jim přílišné vlhko, nesnášejí mokro a chlad současně, což značí omezení zálivky na minimum při chladnějším zimování. V letním období prospívá letnění na zahradě v polostínu. Zálivka u cykasů pouze shora, kde má rostlina korálové kořeny kterými přijímá vodu. Malé rostliny přesazujeme dle potřeby, dospělé jednou za 2 roky. Substrát by se měl skládat z 2 dílů rašeliny a po jednom díle země ze zahrádky a hrubého písku.