Nejprodávanější produkty

Nové SAZENICE " Palma Archontophoenix alexandrae " 1 Sazenice v balení Zobrazit větší

SAZENICE " Palma Archontophoenix alexandrae " 1 Sazenice v balení

CH13

Nový produkt

SAZENICE " Palma Archontophoenix alexandrae " 1 Sazenice v balení

Více informací

32 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Balení obsahuje sazenici velikosti cca 10 cm první list

Popis

Archontophoenix alexandrae „Ohnivá palma“ pocházející z Austrálie je nádherná, dekorativní, elegantní, poměrně rychle rostoucí, vysoká, štíhlá palma s hladkým zeleným až světlešedým kmen a zpeřenými až 2,5 m dlouhými listy nahoře v koruně, které jsou z vrchní strany jasně zelené, ze spodní šedozelené. Pod korunou se tvoří květenství až 70 cm dlouhé bílé nebo smetanové barvy, které se posléze mění na červené plody velikosti hrášku. V našich podmínkách je to interiérová nebo v nádobě přenosná palma.

 

Výška rostliny

Ve volné přírodě dosahuje výšky až 30 m.

 

Květ a plod

Bílé nebo smetanové květenství až 70 cm dlouhé může vykvést během celého roku. Květy se mění na červené okolo 1 cm velké kulovité plody.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. V letním období má ráda tato palma letnění v zahradě v polostínu s dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní. Vhodné hnojivo je např. Kristalon Start. Není mrazuvzdorná, snese krátkodobě -4 °C, v zimě je optimální teplota 10 °C.