Nejprodávanější produkty

Sazenice BEAUCARNEA GUATEMALIS " Sloní noha

S549

Nový produkt

Sazenice BEAUCARNEA GUATEMALIS " Sloní noha  

Více informací

63 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Beaucarnea  guatemalensis (sloní noha – nolina ) je rychle rostoucí  původem subtropická okrasná rostlina z polopouští Mexika a Guatemaly.  Je typická svým hladkým, dole se rozšiřujícím kmenem ve tvaru sloní nohy, z jehož středu vyrůstají ve velkém počtu hladké dlouhé zakroucené listy,  které u  mladých rostlin mohou mít atraktivní načervenalý nádech. Beaucarnea guatemalensis je nenáročná vděčná rostlina vhodná k pěstování v bytech a interiérech s celoroční stálou teplotou,  kde  dorůstá výšky  kolem 2 – 3 m.

 

Výška rostliny

V přírodě rostlina dorůstá výšky 6 až 10m.

 

Nároky

Rostliny jsou nenáročné na pěstování. Vyžadují světlejší místo (přímé slunce v tomto případě, oproti většině ostatních sukulentů, není potřeba). Zálivku provádíme nárazově, tzn. nechat zcela proschnout a pak vydatné zalít. V zimě zálivku omezíme na 1x za 1 - 2 týdny. Delší sucho snášejí rostliny výborně, takže když zapomeneme, nic se neděje. Několikrát do roka můžeme rostliny přihnojit, nejlépe speciálním hnojivem pro kaktusy a sukulenty. Teploty by neměly nikdy klesat pod 10 °C. Mladé rostliny je vhodné každý rok přesadit. Starší rostliny stačí přesadit jednou za tři roky. Květináč použijeme jen o trochu větší než byl předchozí. Jako substrát je vhodná směs zeminy pro vápnomilné rostliny a hrubozrnného písku v poměru asi 3:1.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte do vlažné vody na 24 hodin.Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1 cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20-25°C.