Nejprodávanější produkty

FUCHSIA MEGALLANICA " 15 SEMEN v balení

S55

Nový produkt

   FUCHSIA MEGALLANICA " 15 SEMEN

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

Mrazuvzdorná Fuchsia Magellanica – je spíše nižší, vzdušný, okrasný  opadavý  keř vzpřímeného vzrůstu s elegantně obloukovitými větvemi  a  tmavě zelenými vstřícnými, nebo přeslenitými podlouhlými listy,velice bohatě  kvetoucí od července do října, pocházející z Chille a jižní Argentiny. Fuchsie Magellanica je nepostradatelnou ozdobou okenních parapetů, balkonů, teras a zápraží.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky okolo 80 cm.

 

Květ

Fuchsie Magellanica kvete nápadnými květy na dlouhých stopkách ,  které jsou barevnou  kombinací modrofialové a sytě růžové barvy, připomínající elegantní náušnice.

 

Nároky

Fuchsii ve volné půdě pěstujte na plném slunci nebo v mírném polostínu. Kořeny nesmí v létě v žádném případě zaschnout. Na zimu je ale potřeba zajistit opak, nenechat rostlinu promáčet. Doporučuji na zimu rostlinu zamulčovat a zakrýt plastovou nádobou, s bočními otvory aby docházelo k větrání a tím se zabránilo hnití rostliny.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena vysejeme na povrch a lehce přitlačíme. Vlhkost zajišťujte rosením.