Nejprodávanější produkty

Nové Rajče Big Rainbow v Balení 10 semen Zobrazit větší

Rajče Big Rainbow v Balení 10 semen

Z123

Nový produkt

Rajče Big Rainbow v Balení 10 semen

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Steakové rajče Big Rainbow (Lycopersicon lycopersicum), je tyčková (indeterminentní) pozdní odrůda pocházející ze státu Minnesota v USA, poprvé představená Dorothy Beiswengerovou v roce 1983 na burze Seed Savers Exchange. Rostlina je výnosná, má pravidelné zelené listoví a žluté květy ze kterých se stanou kulaté až zploštělé plody s naznačeným žebrováním o velikosti okolo 10 cm v průměru, vážící 500 až 900 gramů. Rajče je vícebarevné, pruhované, při dozrání má zbarvenou slupku žlutých, červených a oranžových odstínů. Jasnější a červenější barva závisí na množství slunce. Uvnitř je vícekomorové, pevné, šťavnaté, mramorované červenožluté, což z něj při krájení dělá výrazný doplněk na talíři nebo v salátu. Chuť je jemná a sladce ovocná s příjemnou rovnováhou kyselin a cukrů. Hodí se díky své velikosti na sendviče nebo hamburgery a díky jedinečnému zbarvení i do čerstvých salátů nebo zeleninových mís, ale také pro přípravu omáček, protlaků i kečupů, rajčatové pasty nebo k sušení. Je také odolné proti praskání a listovým nemocem. Toto rajče je velmi krásné s dobrou chutí, které zaujme na první pohled.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu. Obvykle až 180 cm a více.

 

Plod

Kulatý až zploštělý s naznačeným žebrováním, okolo 10 cm v průměru, vážící 500 až 900 gramů, vícebarevné, pruhované, při dozrání v odstínech žluté, červené a oranžové. Uvnitř vícekomorový, pevný, šťavnatý, mramorovaný červenožlutý. Doba zrání je přibližně 90 - 110 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25 °C.