Nejprodávanější produkty

Chilli paprička Caliegia " 10 SEMEN Zobrazit větší

Chilli paprička Caliegia " 200 SEMEN v balení

Z113

Nový produkt

Chilli paprička Caliegia  " 200 SEMEN

Více informací

108 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Chilli Caliegia je rychle rostoucí odrůda chilli pocházející z jižní Itálie. Papričky jsou malé, kulaté typu cherry,s mírnou pálivostí. Při vaření 60% svojí pálivosti ztrácejí. Vynikající jsou v čerstvých salátech a stejně tak vhodné jsou i na zavařování. Jejich pálivost je 1000 – 3000 SHU . 

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete.  Pohybuje se běžně v rozmezí od 30 do 40 cm. 

 

Plod

je menší, kulatý o průměru kolem 2cm, zraje 90 dní ze zelené do červené barvy. 

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště,humózní substrát,dobře zásobený živinami častým přihnojením.Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd..V době,kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ.Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev,při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody.Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno,které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku .Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen,který začínají klíčit již po několika dnech.Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu.  Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.