Nejprodávanější produkty

Nové 100 x semena Okurka salátová Cubit Zvýhodněná nabídka Zobrazit větší

100 x semena Okurka salátová Cubit Zvýhodněná nabídka

Z126

Nový produkt

100 x semena Okurka salátová Cubit Zvýhodněná nabídka

Více informací

58 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Okurka salátová Cubit (Cucumis sativus) pocházející z Ameriky je časná odrůda, s válcovitými, asi 22 cm dlouhými plody s tmavě zelenou hladkou kůží. Dužnina má zelenožluté zbarvení uprostřed s bílými semeny. Okurky jsou osvěžující, bohaté na vitamín C a minerály a pomáhají proti zadržování vody v těle (přírodní diuretikum). Vzhledem k nízké nutriční hodnotě se výborně hodí i pro redukční diety. Okurky se konzumují čerstvé, používají se v kuchyni na saláty, zeleninové oblohy, nebo je možné je i konzervovat v octě.

 

Plod:

Válcovitý, asi 22 cm dlouhý, s tmavě zelenou hladkou kůží a zelenožlutou dužninou.

 

Nároky

Okurky je možné pěstovat jak s oporou, tak je i nechat plazit po zemi. Preferují teplé, slunné místo a hlinitou, humózní, vlhkou půdou bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

 

Výsev a klíčení

Semena vysévejte od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení se pohybuje mezi 15 - 20 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3 - 5 malých rostlinkách. Na předem zvolené stanoviště rostliny vysazujte v květnu.