Nejprodávanější produkty

Nové Chilli Habanero Red Savina " 10 SEMEN v balení Zobrazit větší

100 x semena Chilli Damián Zvýhodněná nabídka

Z127

Nový produkt

100 x semena Chilli Damián Zvýhodněná nabídka

Více informací

90 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Chilli paprička Damián (Capsicum annuum L.) je určena pro pěstování na poli, ve fóliovnících i sklenících, ale i v nádobách. Tato roční chilli paprika s pálivostí 30 000 – 50 000 SHU má středně dlouhé, tenké plody dozrávající ze světle zelené barvy, do červené a hodí se výborně na zavařování, ale i do masitých pokrmů, pikantních omáček, salátů, výborná je i na sušení, nakládání a ke zmrazování. Dosahuje výborných výsledků při kapkovém zavlažování.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete.

 

Plod

Dlouhý a tenký, ve zralosti sytě červený, velikosti cca 10 - 15 cm. Pálivost je 30 000 – 50 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev - Klíčení

Před samotným klíčením namočíme semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti, použijeme pro klíčení drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem můžeme vložit do menšího zip sáčku, klíčí při teplotě okolo 30°C. Takto velmi urychlíme klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysadíme do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (2 - 4 pravých lístků) je vysadíme do výživného substrátu. Při klasickém výsevu u této chilli papriky může klíčení trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento úspěšnosti.