Nejprodávanější produkty

Hrách cukrový Rampicante Mangiatutto Taccola v Balení 20g semen Zobrazit větší

Hrách cukrový Rampicante Mangiatutto Taccola v Balení 20g semen

Z302

Nový produkt

Hrách cukrový Rampicante Mangiatutto Taccola v Balení 20g semen

Více informací

25 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Hrách cukrový (Pisum sativum) Rampicante Mangiatutto Taccola je pozdní italská popínavá odrůda, která produkuje mnoho velkých, dlouhých, středně zelených lusků se 7 – 8 zrny. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.

 

Výška rostliny

Obvykle dorůstá do výšky 120 - 140 cm a je vhodné použit podpěru.

 

Plod

Plodem jsou rovné středně zelené lusky, které obsahují 7 – 8 zrn. Tato odrůda je vhodná pro konzumaci celých lusků i k nakládání. Technická zralost je při jarním výsevu cca 95 dnů.

 

Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.

 

Výsev - klíčení semen

Výsev hrachu se provádí na jaře, nejlépe v druhé polovině března až začátkem června. Řádky jsou od sebe vzdáleny min. 80 cm, zrna jsou vysévána buď jednotlivě s odstupem 8 - 12 cm a hloubky 4 - 6 cm nebo v tzv. hnízdech po 3 – 4 semenech, tato hnízda jsou v řádku od sebe vzdálena 30 cm.