Nejprodávanější produkty

Okurka salátová "hadovka" Mezzo Lungo Marketmore v Balení 30 semen Zobrazit větší

Okurka salátová "hadovka" Mezzo Lungo Marketmore v Balení 30 semen

Z303

Nový produkt

Okurka salátová "hadovka" Mezzo Lungo Marketmore v Balení 30 semen

Více informací

28 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Okurka salátová "hadovka" Mezzo Lungo Marketmore 76 (Cucumis sativus) je velmi produktivní odrůda s tmavozelenými plody s pevnou dužinou a málo semeny. Tyto okurky mají příjemnou, osvěžující chuť bez hořkosti. Odrůda je odolná vůči mnoha chorobám, jako např. hnědá skvrnitost, mozaikový virus okurky, plíseň okurková a padlí okurkové. Okurka je bohatá na vitamín C a minerály, pomáhá proti zadržování vody v těle a pro nízký obsah kilojoulů je vhodná i při redukční dietě. Okurky se konzumují čerstvé např. do salátů, používají se na zeleninové oblohy, nebo je možné i grilovat a konzervovat. Plody můžeme sklízet dlouhou dobu, mohou být až do prvních mrazů.

 

Výška

Rostlina dosahuje výšky okolo 150 - 200 cm.

 

Plod

Plody této okurky dosahují délky 20 - 25 cm a první plody sklízíme po 65 dnech od výsevu.

 

Nároky

Okurky je možné pěstovat jak s oporou, tak je i nechat plazit po zemi. Preferují teplé, slunné místo a hlinitou, humózní, vlhkou půdou bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme na záhon cca 2 cm pod povrch od poloviny dubna do 10. května po 2 - 4 semenech do vzdálenosti 50 až 80 cm v řádku. Meziřádková vzdálenost 80 cm. V případě časných výsevů na pole je možné použití netkané textilie, kterými mohou být okurky přikryté až do doby začátku kvetení.

Rostliny lze předpěstovat při teplotě 20 - 25 °C. Na předpěstování sadby počítejme 3 - 4 týdny před požadovaným termínem výsadby. Výsadbu na záhon provádíme v polovině května.