Nejprodávanější produkty

Chilli Gold Cayene Pepper " 10 SEMEN Zobrazit větší

Chilli Gold Cayene Pepper " 10 SEMEN v balení

S210

Nový produkt

Chilli Gold Cayene Pepper  " 10 SEMEN

Více informací

40 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Chilli Cayene Pepper Gold  pochází původně z USA. Je to jedna z odrůd chilli  Cayane Pepper. Tato odrůda je však o něco větší, pálivější, zajímavější a velmi výnosná. Oproti jiným druhům, které  jsou vrásčité je jejich povrch hladký. Jejich pálivost se pohybuje mezi 50 000 až 80 000 SHU. Používají se jak čerstvé tak i sušené jako dochucovadlo pokrmů, zvláště omáček. Vhodné jsou i na nakládání a zamrazování. 

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete . Pohybuje se v rozmezí 60 – 80 cm. 

 

Plod

Plodem jsou špičaté lusky,dlouhé asi 12 cm a široké 1,5 cm, které dozrávají do zlatožluté barvy. Doba zrání je přibližně 70 - 80 dnů. Pálilvost 50 000 – 80 000 SHU. 

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště,humózní substrát,dobře zásobený živinami častým přihnojením.Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start ,ledek atd..V době,kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ.Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev,při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.  

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody.Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno,které je běžně dostupné .Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku .Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen,který začínají klíčit již po několika dnech.Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc.Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyžší procento vyklíčených semen.