Nejprodávanější produkty

Chilli Jalapeňo Purple " 10 SEMEN Zobrazit větší

Chilli Jamaican Yellow " 10 SEMEN v balení

S212

Nový produkt

Chilli Jamaican Yellow " 10 SEMEN

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informacíPopis

Chilli Jamaican Yellow pochází původně z Jamajky a Karibiku. Paprička je  zvláštní nejen svým tvarem, ale také aroma. Její pálivost je střední. Pohybuje se kolem 50 000 – 80 000 SHU. Chilli Jamaican Yelow je úrodná odrůda, vhodná zvláště na sušení, na tepelné zpracování, nakládání a do omáček.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete  a od podmínek, které rostlině poskytnete . Běžně se pohybuje v rozmezí 50 – 70 cm.

 

Plod

Vrásčité  lusky zvláštního nepravidelného tvaru  o velikosti kolem 5 cm dozrávají ze zelené do citronově  žluté barvy. Doba zrání je přibližně 80 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

 

Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu.  Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.